چرا وزیر آموزش وپرورش از ۲۰:۳۰ ناراحت است؟

ناراحتی وزیر از "۲۰:۳۰" و کنایه‌ به صدا و سیما

به گزراش خبرگزاری سناد _ سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در روزنامه ایران نوشت: پنجشنبه شب خبر ۲۰:۳۰ صدا و سیما در اقدامی غیرحرفه‌ای، گزارشی از خطای یک معلم در یکی از مدارس استان همدان را با آب و تاب فراوان پخش کرد.


صرفنظر از آنکه این گزارش تقطیع شده و ناقص بود، پخش این خبر از شبکه سراسری رسانه ملی از چند جهت قابل نقد و ایراد است:


۱- اگر چه وجود نازنین کودکان و نوجوانان و روح لطیف و تأثیرپذیر آنان نباید تحت هیچ شرایطی موجب آزار و تنبیه حتی لفظی قرار گیرد، لیکن اگر یک معلم در میان بیش از یک میلیون همکار فرهنگی و در یک کلاس از ۶۰۰ هزار کلاس این مرز و بوم به هر دلیل موجب خطای حرفه‌ای شد، آیا باید آن را به این نحو تخریبی رسانه‌ای کرد؟ این سؤال و پاسخ آن هرگز به معنای تلاش برای نادیده گرفتن و صرف نظر کردن از این خطا نیست بلکه اشاعه این خطا‌ها آن هم از طریق رسانه ملی- که ان‌شاءالله بینندگان پرشماری داشته باشد- کم کم به عادی شدن این گونه خطا‌ها و گسترش آن کمک خواهد کرد.

۲- ورود خبرنگار و دوربین به محیط مدرسه و کلاس و بازخواست کردن و یکی به دو کردن با مسئولین مدرسه در منظر دانش‌آموزان به شکلی که در گزارش مورد نظر مشاهده شد، بسیار ناپسند و به دور از شأن محیط تعلیم و تربیت بوده است. این موضوع را از مدیرانی که اجازه این ورود و ضبط چنین گزارشی را صادر کرده‌اند، پیگیری خواهم کرد. امیدوارم همکاران صدا و سیما همانند بسیاری از گزارش‌های پیشین با کنترل هیجانات خود اجازه دهند این گونه مشکلات و خطا‌ها با روش صحیح و منطقی و با هزینه‌های کمتر اجتماعی پیگیری و رفع شود./ 0 نظر / 14 بازدید