تصادفات جاده ای و افزایش دانش آموزان معلول

افزایش آمار دانش‌آموزان معلول به دلیل وقوع تصادفات جاده‌ای

به گزارش پرتال خبری سناد _ مجید قدمی (رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره عملکرد شهرداری نسبت به مهیاساختن شرایط و امکانات برای تردد دانش‌آموزان معلول گفت: شهرداری تهران در زمینه نیازهای دانش آموزان معلول تا حدی وارد شده است، به طور مثال سرویس‌های مدارس دانش‌آموزان استثنایی را شهرداری تامین می‌کند که تمام هزینه آن حدود ۱۷ میلیارد تومان است یا در روز ملی پارالمپیک که من مسئولیت ستاد را به عهده داشتم معاونت ورزش شهرداری مشارکت کرد و توانستیم ۴ تا ۵ هزار نفر از دانش آموز استثنایی را به آنجا ببریم، به هر حال شرایطی به وجود آمد تا دانش آموزان استثنایی خودشان را در پارالمپیک نشان بدهند.


وی با بیان اینکه تهران به عنوان کلانشهر مسائل خاص خودش را برای دانش‌‌آموزان استثنایی دارد، گفت: در حال حاضر آسانسورها به علامت‌هایی مجهز شده‌اند تا شخص نابینا بتواند طبقات را از هم تشخیص دهد، اما متاسفانه اولویت‌بندی‌ها در رفع مشکلات درست انجام نشده است، بطوریکه هنوز سینما‌ها، مترو، اتوبوس‌ها، ساختمان‌های اصلی، دانشگاه‌ها، ‌سرویس‌های بهداشتی و... را برای استفاده از افراد معلول و نابینا مورد بررسی قرار نداده‌اند.


قدمی افزود: برای وارد شدن به این بخش یک تفکر ویژه لازم است و باید برای آن برنامه ریزی شود. ضمن اینکه در وزارت کشور شورایی تعیین شد که وظیفه‌اش همین است تا تمامی فضاهای کشور را برای افراد با نیاز ویژه، نابینا و ولیچری مناسب‌سازی کند. البته کارهایی انجام شده، اما مناسب‌سازی انجام نشده است./ 0 نظر / 81 بازدید